AKTUALNOŚCI

SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ NAUKOWYCH

Szanowni Przedstawiciele kół naukowych afiliowanych przy Wydziale Polonistyki UW! Dziś mija termin złożenia sprawozdania rocznego z działalności koła do prodziekana ds. studenckich dr. Łukasza Książyka. Koła naukowe, które dotychczas nie złożyły sprawozdania, uprzejmie proszę o jak najszybsze nadrobienie tej zaległości.

Czytaj więcej...

UW GRA DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Uniwersytet Warszawski bierze udział w 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zachęcamy wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej do udziału w licytacjach, które trwają do 22 i 23 stycznia 2019 r. Więcej: https://www.uw.edu.pl/uw-na-rzecz-wosp/

Czytaj więcej...

REKRUTACJA NA OBÓZ BRAVECAMP

Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do udziału w kolejnej, czwartej już edycji obozu szkoleniowo-integracyjnego BraveCamp, który odbędzie się w dniach 10-16 lutego 2019 roku (rekrutacja trwa do 9 stycznia).

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA OPERACJĘ MICHALINY ANTCZAK

Apelujemy o udział w zbiórce pieniędzy na konieczną operację oka naszej studentki Michaliny Antczak. Każda kwota jest ważna!
Więcej informacji: https://www.facebook.com/donate/1929558420414104/2174829139240091/
 

Przelewy prosimy wpłacać na poniższe konto:
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza
ul. Kopińska 6/10
02-321 Warszawa
nr rachunku: 08 2490 0005 0000 4600 5579 8271
tytułem: Michalina Antczak

STYPENDIUM NA UNIWERSYTECIE TORONTOŃSKIM

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą krótkoterminowego stażu naukowego na Uniwersytecie Torontońskim (Polish Language and Literature Program at the University of Toronto). Stypendium przewidziane na lata 2019-2020 kierowane jest do polskich studentów studiów doktoranckich i magisterskich uzupełniających.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA: "ANTAGONIZM WIESZCZÓW"

Zakład Literatury Romantyzmu oraz Instytut Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW zapraszają na konferencję "Antagonizm wieszczów. Spór i legenda", która odbędzie się 10-11 stycznia 2019 r. w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów Potockich.

Czytaj więcej...

NOWY NUMER NIEWINNYCH CZARODZIEJÓW: "FORMY ŻYCIA OSIEDLOWEGO"

Ukazał się nowy numer "Niewinnych Czarodziejów", czasopisma kulturalnego studentów i doktorantów Wydziału Polonistyki UW. Tematem numeru są formy życia osiedlowego. Zachęcamy do lektury: niewinni-czarodzieje.pl/

Czytaj więcej...

WIGILIA WYDZIAŁU POLONISTYKI 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i przyjaciół Wydziału Polonistyki UW na wigilię, która odbędzie się w środę, 19 grudnia, o godz. 17.00 w sali nr 4 w głównym gmachu Wydziału.

Czytaj więcej...

WARSZTATY: "KANDYDAT W PROCESIE REKRUTACJI"

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach "Kandydat w procesie rekrutacji - jak szukać pracy mądrze?", które odbędą sią 17 stycznia 2019 r.

Czytaj więcej...

OFERTA PRAKTYK ERASMUS+ - BREPOLS PUBLISHERS

Brepols Publishers is an international academic publisher of works in the humanities. The focus of its publications lies in primary sources from Antiquity, the Middle Ages and the Early Modern period.

Czytaj więcej...

„Interstudent 2019" - najlepszego student zagranicznego w Polsce

Fundacja Edukacyjna Perspektywy programu http://www.studyinpoland.pl/en/ zaprasza do zgłaszania kandydatur na najlepszych studentów zagranicznych w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Belgijska szkoła letnia

Katolicki Uniwersytet w Leuven zaprasza do udziału w dwutygodniowej (1.07.2019-13.07.2019) szkole letniej EUROPE INSIDE OUT: A 2019 SUMMER COURSE UNLIKE ANY OTHER.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE CPP UW "REFLEKSJE NAD SAMOTNOŚCIĄ"

Wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ zapraszamy na spotkanie informacyjne! Odbędzie się ono 11 grudnia 2018 w sali numer 17 o godz. 17.00. Nie zabraknie także wskazówek dotyczących tego, jak rozpoznać stan, w którym powinno zgłosić się po profesjonalną pomoc.

Czytaj więcej...

ERASMUS: SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA STUEDENTÓW

Wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ zapraszamy na spotkanie informacyjne! Odbędzie się ono 11 grudnia 2018 w sali numer 17 o godz. 17.00.

Czytaj więcej...

WIECZÓR Z "ZESZYTAMI LITERACKIMI" 13 grudnia 2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Redakcją oraz Przyjaciółmi „Zeszytów Literackich", promocję najnowszego (144) numeru czasopisma, a także kiermasz wydawnictw Fundacji ZL.

13 XII 2018, godz. 16.30 Biblioteka im. Wacława Borowego, Wydział Polonistyki UW

 

Inauguracja Pracowni Fonetyki Stosowanej im. Marii Przybysz-Piwko

Zapraszam na uroczystą inaugurację Pracowni Fonetyki Stosowanej im. Marii Przybysz-Piwko. Spotkanie odbędzie się w środę 5 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej w budynku przy ul. Karowej 20 (piętro 3).

Czytaj więcej...

SZKOLENIE Z ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI

Pracuj.pl wraz z Biurem Karier UW przygotowało konkurs, w którym studenci UW mogą wygrać 20 voucherów na szkolenie „Skuteczne Zarządzanie Projektami" prowadzone przez firmę PM Experts. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki projekt zrealizujesz po ukończeniu szkolenia? Odpowiedzi należy przesłać do 10 grudnia adres: konkursuw@pracuj.pl

Czytaj więcej...

rozstrzygnięCIE KonkursU im. Prof. Edwarda Kasperskiego

„Konkurs im. Prof. Edwarda Kasperskiego na najlepszą pracę magisterską lub doktorską o charakterze komparatystycznym" został rozstrzygnięty. Członkowie komisji  (dr hab. Urszula Kowalczuk, dr hab. Michał Kuziak, prof. UW, prof. dr hab. Tomasz Wójcik) zdecydowali o przyznaniu w I edycji Konkursu nagrody  dr. Robertowi Birkholcowi za rozprawę doktorską  „Subiektywizacja zapośredniczona jako forma reprezentacji doświadczeń bohaterów filmowych".
 

NIEWINNI CZARODZIEJE OGŁASZAJĄ KONKURS NA ESEJ

Portal Niewinni-Czarodzieje.pl afiliowany przy Wydziale Polonistyki UW ogłasza konkurs na esej "Portret warszawskiego polonisty, portret warszawskiej polonistki". Termin nadsyłania esejów: 17 grudnia 2018 r. Prace muszą być zgodne z regulaminem: https://niewinni-czarodzieje.pl/konkurs

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ KINA LITEWSKIEGO

23–29 listopada w kinie Iluzjon odbędzie się przegląd litewskich filmów: fabularnych, dokumentalnych i animowanych, dawnych i nowych. To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z klasyką litewskiego kina. Wszystkie filmy będą pokazywane z polskimi napisami.

Czytaj więcej...

SPACER PO POWIŚLU DLA ZAGRANICZNYCH STUDENTÓW UW

Zespół Animacji Kultury IKP UW w ramach "Projektu Powiśle" organizuje spacer po Powiślu dla zagranicznych studentów UW "Go & Discover the University's Neighbourhood". Spacer odbędzie się 8 grudnia 2018. Zapraszamy! Szczegóły: https://www.facebook.com/events/536616206813174/

Czytaj więcej...

SPOTKANIE KLUBU INNOWACJI UW

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW zaprasza na spotkanie Klubu Innowacji UW 27 listopada 2018 r. o godz. 16.00. Spotkanie Klubu będzie połączone z uroczystością dwudziestolecia UOTT z udziałem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, wybitnych naukowców z sektora Med i Tech (Politechnika Świętokrzyska, Instytut Fizyki PAN, UW), a także liderów najlepiej komercjalizującego wiedzę zespołu naukowego UW oraz najlepszej spółki spin-off UW. Szczegóły, miejsce i rejestracja na spotkanie: https://form.iuwnet.org/uott20.html

Czytaj więcej...

URODZINY UNIWERSYTECKIEGO CENTRUM WOLONTARIATU UW

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego świętuje swoje piąte urodziny. Z tej okazji przygotowano spotkanie Możliwości jest wiele. Jak znaleźć czas na działania społeczne?, które odbędzie się w 7 grudnia o 17:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej. 

Czytaj więcej...

KONFERENCJA „DZIEŃ DOBRY BIZNES"

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na konferencję „Dzień dobry Biznes". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 listopada, w godzinach 10:00-13:30 w sali D Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego (Kampus Główny UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Czytaj więcej...

TopMinds: program szkoleniowo-treningowy dla studentów i doktorantów

Program TopMinds to inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Rekrutacja do programu rusza 19 listopada 2018 i potrwa do 2 grudnia 2018.

Czytaj więcej...

12 LISTOPADA

Zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. (Dz. U. 2018. poz. 2117) o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

GRUPA DYSKUSYJNA DLA ABSOLWENTÓW UW

Klub Absolwentów UW otwiera nową platformę komunikacji. Wszystkich absolwentów Wydziału Polonistyki zachęcamy do dołączenia do grupy na Facebooku. Znajdą tam Państwo nie tylko informacje o organizowanych wydarzeniach na UW, ale także najnowsze wiadomości z życia uniwersytetu, ofertę dodatkowych kursów i zajęć oraz zaproszenia do udziału w szeregu uczelnianych inicjatywach.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KONSULEM AMBASADY USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Samorząd Studentów oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pani Konsul Dacia Liddle przedstawi możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów.

Czytaj więcej...

2 LISTOPADA 2018 - GODZINY DZIEKAŃSKIE

Przypominamy, że 2 listopada 2018 r. na wszystkich kierunkach prowadzonych na Wydziale Polonistyki UW obowiązują godziny dziekańskie (8.00-20.00).

UNIWERSYTECKIE SPOTKANIA Z RYNKIEM PRACY

Zachęcamy studentów i absolwentów do zapoznania się z ofertą bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Biuro Karier UW we współpracy z firmami. Warsztaty i spotkania odbędą się w dniach 20 i 21 listopada 2018 r. na Wydziale Neofilologii UW.

Czytaj więcej...

"Kompetencje nauczyciela polonisty" - KONFERENCJA

Zakład Edukacji Polonistycznej i Kształcenia Ustawicznego w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW serdecznie zaprasza na ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową pn. "Kompetencje nauczyciela polonisty we współczesnej szkole. Między schematem a kreatywnością". Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 listopada br. w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

APLIKACYJNE PRACE DYPLOMOWE - 6 LISTOPADA

6 listopada o godz. 16.45 w sali 19 na Wydziale Polonistyki UW odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Aplikacyjne prace dyplomowe - skuteczny start zawodowy". Zapraszamy studentów i promotorów!

Czytaj więcej...

WARSZTATY DOSKONALĄCE DLA TUTORÓW

Zapraszamy na „Warsztaty doskonalące dla tutorów" – szkolenia, które powstały z myślą o nauczycielach akademickich Uniwersytetu Warszawskiego chcących rozwijać kompetencje niezbędne w nowoczesnej dydaktyce i pracy naukowej. Warsztaty przygotowują zarówno do prowadzenia aplikacyjnych prac dyplomowych pisanych przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego, jak i rozwoju własnej aplikacyjnej działalności badawczej.

Czytaj więcej...

"RETORYKA NEGOCJACJI. SCENARIUSZE" - SPOTKANIE PROMOCYJNE

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki „Retoryka negocjacji. Scenariusze". Książka powstała na warsztatach z negocjacji prowadzonych w ramach programu specjalizacji „filologia dla mediów" w Instytucie Polonistyki Stosowanej. Autorami scenariuszy są studenci i doktoranci naszego Wydziału. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 17.00 w sali nr 7 w gmachu Wydziału Polonistki.

Czytaj więcej...

WDRAŻANIE IDENTYFIKATORA ORCID NA UW

Zgodnie z założeniami nowej ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" z 3 lipca 2018 r. kadra naukowa została zobligowana do posiadania unikalnego elektronicznego identyfikatora naukowca. Projekt Rozporządzenia w sprawie Zintegrowanego Systemu Informacji o szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on precyzuje przepisy ustawy w tym zakresie, wskazując, że tym identyfikatorem ma być ORCID (Open Researcher and Contributor ID).

Czytaj więcej...

KONSULTACJE W SPRAWIE USTAWY 2.0

6 i 7 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się otwarte spotkania dotyczące planowanych na uczelni zmian wynikających z ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy członkowie społeczności UW: studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci. Na spotkania obowiązuje rejestracja.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE INFORMACYJNE - APLIKACYJNE PRACE DYPLOMOWE

25 października 2018 r. o godz. 15:00 w sali 210 w budynku przy ul. Nowy Świat 69 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu "Aplikacyjne prace dyplomowe - skuteczny start zawodowy".

Czytaj więcej...

WDRAŻANIE NOWEJ USTAWY O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM

1 października 2018 r. weszła w życie nowa ustawa "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". Kształt Statutu UW zostanie wypracowany w toku wewnętrznych konsultacji. Wiadomości o ich przebiegu publikowane są w zakładce na stronie głównej uczelni: https://www.uw.edu.pl/uw-a-nowa-ustawa. Znajdują się tam informacje na temat spotkań otwartych dla społeczności akademickiej, pracy powołanych przez rektora think tanków, a także na temat prac toczących się w Senacie UW.

Czytaj więcej...

BADANIE NAUCZYCIELI AKADEMICKICH I LEKTORÓW

15 października 2018 r. rozpoczęła się II edycja Ogólnouniwersyteckiego Badania Nauczycieli Akademickich i Lektorów, realizowana przez Pracownię Ewaluacji Jakości Kształcenia. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w badaniu: https://ankieter.mimuw.edu.pl/surveys/116/. Więcej informacji o badaniu na stronie PEJK.

KONFERENCJA "POJĘCIE - KATEGORIA - SŁOWO W TEORII I PRAKTYCE"

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej konferencji naukowej "Pojęcie - kategoria - słowo w teorii i praktyce", która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2019 r. we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA "(NIE)OPOWIEDZIANE. POLSKIE DOŚWIADCZENIE UPOKORZENIA I WSTYDU OD CZASU ROZBIORÓW DO DZISIAJ"

Zapraszamy na obrady konferencji „(Nie)opowiedziane. Polskie doświadczenie upokorzenia i wstydu od czasu rozbiorów do dzisiaj". Wtorek, 16 października, sala im. J. Brudzińskiego, Pałac Kazimierzowski.

Czytaj więcej...

OFERTA STAŻY BADAWCZYCH DLA DOKTORANTÓW I NAUCZYCIELI AKADEMICKICH

Do 31 października 2018 r. można nadsyłać wnioski o staż badawczy dla doktorantów oraz nauczycieli akademickich ze stopniem przynajmniej doktora na Uniwersytecie des Saarlandes w Saarbrücken w ramach umowy o bezpośredniej współpracy.

Czytaj więcej...

200 LAT WARSZAWSKIEJ POLONISTYKI

Jesienią 2018 roku przypada dwusetlecie badań polonistycznych prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim. Z tej okazji z inicjatywy Dziekana Wydziału Polonistyki Profesora Zbigniewa Grenia w dniach 5-6 października 2018 roku odbędzie się konferencja naukowa pod nazwą "Tradycja. Teraźniejszość. Przyszłość". Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej konferencji: http://polonistyka200.uw.edu.pl/

Czytaj program... [PDF]   
Czytaj zaproszenie...
[PDF]

NOWE CZASOPISMO: "DZIECIŃSTWO. LITERATURA I KULTURA"

Powstało nowe czasopismo afiliowane przy Wydziale Polonistyki UW: "Dzieciństwo. Literatura i Kultura". Zachęcamy do odwiedzania strony: http://www.journals.polon.uw.edu.pl/index.php/dlk, a także do nadsyłania tekstów.

Czytaj więcej...

OGUN "STARTUPUJ Z INFORMATYKAMI"

Trwają zapisy na OGUN "Startupuj z informatykami. MatchIT", realizowany przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Czytaj więcej...

APLIKACYJNE PRACE DYPLOMOWE - SKUTECZNY START ZAWODOWY

Przypominamy o trwającym projekcie "Aplikacyjne prace dyplomowe - skuteczny start zawodowy". W projekcie studenci kierunków humanistycznych i społecznych przy wsparciu doświadczonych promotorów przygotowują prace licencjackie i magisterskie, odpowiadające na zapotrzebowanie przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

POROZUMIENIE KÓŁ NAUKOWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI

Na Wydziale Polonistyki powstało Porozumienie Kół Naukowych w celu promowania działalności inicjatyw studenckich. Zachęcamy do odwiedzin strony PKN: https://kolapolonu.wordpress.com/, a także grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/178799472822513/

KONFERENCJA "KATEGORIA EKSPERYMENTU W LITERATURZE"

Koło Literatur Eksperymentalnych UW zaprasza do udziału w obradach konferencji "Kategoria eksperymentu w literaturze", która odbędzie się 19 października 2018 r.

Czytaj więcej...

KONKURS FOTOGRAFICZNY "GALERIA DOBRYCH POMYSŁÓW"

Trwa konkurs fotograficzny Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego "Galeria dobrych pomysłów". Ideą konkursu jest przedstawienie własnej inicjatywy (pomysłu, usługi, działania, projektu społecznego - istniejącego lub planowanego). Zgłoszenia można nadsyłać do 7 października 2018 r.

Czytaj więcej...

KONKURS NA PRACE DYPLOMOWE O NAJWYŻSZYM POTENCJALE KOMERCJALIZACYJNYM

Zbliża się finał konkursu na prace dyplomowe o najwyższym potencjale komercjalizacyjnym i wdrożeniowym. Jest to już trzecia edycja konkursu organizowanego przez Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii UW. Z jakiego okresu można zgłaszać do konkursu prace dyplomowe i kto to może zrobić? Do konkursu kwalifikują się prace obronione po 01.05.2016 r. Praca dyplomowa może być zgłoszona przez autora lub promotora po uzyskaniu zgody zarówno autora, jak i promotora na zgłoszenie pracy (nagrodę otrzymuje autor).

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs dla tłumaczy literatury austriackiej

Ambasada Szwajcarii w Polsce, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Oddział Łódzkiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Festiwal Puls Literatury oraz Dom Literatury w Łodzi zachęcają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dla tłumaczy literatury austriackiej. Termin nadsyłania tłumaczeń to 30.10.2017! Regulamin konkursu i linki do tekstów znajdują się na stronie austria.org.pl w zakładce „granty".

Czytaj więcej...

KONFERENCJA "PRZYGODA W NIEZNANYM KRAJU"

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na konferencję „Przygoda w nieznanym kraju. Rozczytywanie niekanonicznych pisarek XIX wieku. Część pierwsza: powieściopisarki", która odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 lutego 2019. Termin nadsyłania abstraktów: 31 grudnia 2018 r.

Czytaj więcej...

TERMINY SKŁADANIA LIST STYPENDIALNYCH O CHARAKTERZE SOCJALNYM

Ogłoszono terminy składania list stypendialnych o charakterze socjalnym w Biurze Spraw Studenckich oraz terminy wypłat tych stypendiów w roku akademickim 2018/2019.

Czytaj więcej...

UWAGA  STUDENCI

W dniu 5.10.2018 r. (piątek) Prodziekan ds. studenckich dr Łukasz Książyk będzie pełnił swój dyżur wyjątkowo w godz. 13.00-14.00, pok. 12 (Gmach Polonistyki)

SYMPOZJUM "INTERNATIONAL AUTUMN SCHOOL"

Do 15 października można nadsyłać zgłoszenia udziału w sympozjum "International Autumn School: Variation in Language Corpora", które odbędzie się w dniach 25-27 października 2018 r. Zachęcamy doktorantów do odwiedzenia strony sympozjum.

Czytaj więcej...

PRAWO O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM I NAUCE

W zakładce "Akty prawne" dostępny jest tekst ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" (ustawa z 20 lipca 2018), a także tekst "Przepisów wprowadzających ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce" (ustawa z  3 lipca 2018).

Czytaj więcej...


 

 

 

DZIEKAN

I RADA WYDZIAŁU POLONISTYKI

UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

zapraszają na

inaugurację roku akademickiego

2018/2019

Uroczystość odbędzie się 27 września 2018 r. o godz. 10.00

w Audytorium Maximum w sali im. Adama Mickiewicza

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Wystąpienie Dziekana Wydziału Polonistyki

Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studentów Wydziału

Ślubowanie Studentów I roku

Wykład inauguracyjny:

Prof. dr hab. Ewa Paczoska

„Czy literatura jest jeszcze potrzebna?"

Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

wyniki postępowania kwalifikacyjnego na studia doktoranckie 2018/2019

Czytaj więcej...

komunikat

Uwaga! 26 września dyżur dr. Łukasza Książyka odbędzie się w godz. 10.30-12.00 w pok. 12 (Sekcja Toku Studiów).

XXVI KONFERENCJA POLSKO-CZESKA, 24-25 WRZEŚNIA 2018 R.

24 i 25 września Wydział Polonistyki UW zaprasza na XXVI Konferencję Polsko-Czeską Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Karola w Pradze. Obrady toczą się na Wydziale Polonistyki w dwóch równoległych blokach: literaturoznawczym i językoznawczym.

Czytaj więcej...

STYPENDIA M.ST. WARSZAWY DLA STUDENTÓW WARSZAWSKICH UCZELNI

Do 10 października 2018 trwa nabór wniosków o stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II. O stypendium mogą aplikować studenci warszawskich uczelni, jeśli mają średnią ocen nie mniejszą niż 3,5;  osiągają sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne; miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1300 zł. Stypendia dla studentów wynoszą od 500 do 1500 zł miesięcznie. Więcej informacji  www.stypendiajp2.pl
Czytaj więcej...

KONFERENCJA JĘZYKOZNAWCZO-LITERATUROZNAWCZA

Instytut Języka Polskiego UW, Towarzystwo Kultury Języka, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacja Języka Polskiego zapraszają na konferencję naukową: LITERACKI HOMO LOQUENS. Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 września w sali nr 4 na Wydziale Polonistyki. Wezmą w niej udział literaturoznawcy i językoznawcy, a także poloniści uczący w warszawskich szkołach różnych szczebli.

Czytaj więcej...

LEKTORATY SZKOŁY JĘZYKÓW WSCHODNICH

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lektoratów prowadzonych przez Szkołę Języków Wschodnich Wydziału Orientalistycznego UW (oferta dotyczy semestru zimowego 2018/2019).

Czytaj więcej...

STYPENDIA RZĄDU FRANCUSKIEGO

Trwa nabór wniosków na pobyt badawczy dla polskich naukowców. Czas trwania stypendium: od 1 do 3 miesięcy. Wnioski można składać do 2 listopada 2018 r. Więcej informacji: https://www.institutfrancais.pl/pl/bgf-pobyt-badawczy
 

SEMESTR W CHICAGO

Pozostało jeszcze jedno miejsce dla studenta albo studentki zainteresowanych wyjazdem na stypendium w ramach umowy bilateralnej do Northeastern Illinois University, USA, w drugim semestrze 2018/19. Stypendium polega na zwolnieniu z opłaty za studia. Termin składania dokumentów: 3.10.2018. Szczegóły konkursu: http://bwz.uw.edu.pl/neiu-chicago-studenci

ZMARŁ PROF. TADEUSZ DREWNOWSKI

Dnia 13 września 2018 roku zmarł w wieku 92 lat

Prof. dr hab. Tadeusz Drewnowski

profesor zwyczajny na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najwybitniejszych polskich historyków literatury i krytyków literackich, autor znanych monografii o Marii Dąbrowskiej, Tadeuszu Borowskim, Tadeuszu Różewiczu, ceniony nauczyciel akademicki. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Wraz z odejściem Profesora polska nauka poniosła niepowetowaną stratę.

Dziekan i Rada Wydziału, pracownicy i studenci
Wydziału Polonistyki
Uniwersytetu Warszawskiego

Ceremonia pożegnania odbędzie się 19 września (środa) o godz. 12.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Autokar będzie podstawiony o 11.15 przy Bramie Głównej Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu 26/28. Po zakończonych uroczystościach autokar zabierze zainteresowane osoby na Uniwersytet Warszawski.

Nowy lepszy system obsługi płatności studenckich w USOS na UW.

Szanowni Studenci, już 19 września br. wdrażamy na UW nowy lepszy moduł obsługi płatności studenckich w USOS (USP-FK). Jest to konieczne z trzech powodów. Po pierwsze chcielibyśmy umożliwić bardziej przejrzysty sposób rozliczania Studentów. Po drugie dotychczasowe rozwiązanie nie jest już rozwijane i nie można do niego wprowadzić nowych funkcji i ulepszeń. Ostatnim powodem jest wdrożenie w wybranych Jednostkach rozliczeń Studentów cudzoziemców bezpośrednio w euro (dla tych, którzy mają podpisane z UW umowy na opłaty w tej walucie). Staramy się, żeby dla Studentów zmiana ta była jak najmniej zauważalna.

Czytaj więcej...

Uwaga! WRZEŚNIOWA TURA REKRUTACJI 2018/2019 – ważne informacje:

Ważne terminy związane z wrześniową REKRUTACJĄ NA STUDIA:

Dyżur Komisji Rekrutacyjnej: 19 września, 14.00 - 16.00, sala nr 6

Rozmowy predyspozycyjne na logopedię: 20 września od godz. 10.00, sala nr 8

Rozmowy dla cudzoziemców sprawdzające znajomość języka polskiego (na studia I i II stopnia): 21 września, godz. 10.00, sala nr 7

Egzamin na filologię bałtycką (dla niebałtystów na studia II stopnia): 21 września, godz. 13.30

Egzamin dla niepolonistów (na filologię polską na studia II stopnia): 21 września, godz. 12.00, sala nr 4

Ogłoszenie wyników: 25 września, godz. 9.00

Przyjmowanie dokumentów:

  • 25 września, godz. 13.00 – 16.00, sala nr 6
  • 26 września, godz. 10.00 – 13.00, sala nr 6

Pozostałe informacje znajdują się w zakładce Zapraszamy na studia.

Od 1 sierpnia do 20 września (do godz. 23.59) będzie otwarta rejestracja na następujące kierunki studiów:

  • filologia bałtycka, studia stacjonarne I stopnia
  • filologia polska, niestacjonarne I stopnia, specjalność literaturoznawczo-językoznawcza
  • filologia bałtycka, studia stacjonarne II stopnia
  • filologia polska, stacjonarne II stopnia, specjalność 'język-literatura-kultura'
  • filologia polska, niestacjonarne II stopnia, specjalność 'język-literatura-kultura'

Od 1 sierpnia do 19 września (do godz. 23.59) będzie otwarta rejestracja na kierunek:

**)  logopedia ogólna i kliniczna, studia stacjonarne II stopnia

REKRUTACJA 2018/2019

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna:

(filologia polska, filologia bałtycka, logopedia ogólna i kliniczna)

e-mail: rekrut.polon@uw.edu.pl

sala nr 6, parter w gmachu głównym Wydziału Polonistyki, Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny)

Instytut Filologii Klasycznej – komisja rekrutacyjna:

(filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie)

e-mail: rekrut.ifk@uw.edu.pl

tel. 22-55-22-903

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej – komisja rekrutacyjna:

(slawistyka)

e-mail: rekrutacjaiszip.polon@uw.edu.pl

tel. 22-55-20-570

Instytut Kultury Polskiej – komisja rekrutacyjna:

(kulturoznawstwo – wiedza o kulturze)

e-mail: rekrutacja.ikp.polon@uw.edu.pl

tel. 22-55-24-506

 

RODZICE NA UNIWERSYTECIE

Studiujesz albo pracujesz na Uniwersytecie i jesteś rodzicem? Serdecznie zachęcamy do udziału w jesiennej edycji warsztatów "Rodzice na Uniwersytecie". Najbliższe warsztaty odbędą się 27 września na terenie Kampusu Głównego (Stary BUW). Podczas modułu prawnego dr Barbara Godlewska-Bujok przybliży prawne aspekty funkcjonowania rodzica na uniwersytecie, natomiast prof. Mirosława Huflejt-Łukasik w ramach modułu psychologicznego opowie o tym, co jest pomocne w komunikowaniu się w trudnych sytuacjach w pracy.

Czytaj więcej...

INFORMATION FOR FOREIGN STUDENTS AND CANDIDATES

Dear Students,

We gladly inform you that Welcome Point UW together with Promotion Office UW created a group on Facebook dedicated to international candidates and students (both long and short term).
 
We believe that it is going to be an effective communication platform for the University community. Here you will not only find answers to questions concerning studies at UW but also get to know what's going on at our University.

Please remember, this site was created with you all in mind. So don't hesitate to use it whenever you feel like you need help with solving problems related to academic matters. Our team will give you advice and needed support – that's what we do.

Our Facebook group can be found here: www.facebook.com/groups/welcomeUW

Kind regards
Welcome Point
University of Warsaw
Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warsaw
e-mail: welcome@.uw.edu.pl
+48 22 55 24 080, 24 103
www.welcome.uw.edu.pl
 

UNIWERSYTET HUMBOLDTA - STAŻE BADAWCZE DLA DOKTORANTÓW

Zapraszamy doktorantów Wydziału Polonistyki do składania wniosków o miesięczne stypendia badawcze realizowane na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie w ramach porozumienia CENTRAL. Kandydatów prosimy o kontaktowanie się z opiekunem programu, drem hab. Markiem Łazińskim, prof. UW.

Czytaj więcej...

OFERTY PRACY W INKUBATORZE UW

Zespół Inkubatora UW rośnie i rozwija się wraz z jego ofertą. Jeśli chcesz dołączyć do aktywnego i zaangażowanego teamu oraz razem z nimi aktywnie wspierać społeczność uniwersytecką w realizacji pomysłów i projektów powstających w Inkubatorze UW, weź udział w rekrutacji na trzy stanowiska: Community Officer, Koordynator przestrzeni, Koordynator działań Inkubatora w Makerspace@UW.

Czytaj więcej...

VII KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU "GLOSA DO LEKSYKOGRAFII"

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Semiotycznym Wydziału „Artes Liberales" UW wraz z Fundacją Języka Polskiego
zapraszają na VII konferencję naukową z cyklu GLOSA DO LEKSYKOGRAFII. Celem spotkania jest przyjrzenie się funkcjonowaniu dorobku leksykograficznego z rozmaitych perspektyw. Zachęcamy badaczy z Polski i z zagranicy do zgłaszania referatów dotyczących zarówno leksykografii dawnej, jak i współczesnej.

Czytaj więcej...

KONKURS NA PRACĘ DOKTORSKĄ O CHARAKTERZE KOMPARATYSTYCZNYM

Instytut Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską o charakterze komparatystycznym. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie publikacji nagrodzonej rozprawy. Termin składania prac w I edycji konkursu upływa 8.10.2018 roku.

Czytaj więcej...

GRUPA DYSKUSYJNA DLA STUDENTÓW UW

Wszystkich studentów Wydziału Polonistyki, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.
 
 
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!
 

PROGRAM STYPENDIALNY DLA DOKTORANTÓW

Doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w roku akademickim 2017/2018 są na II roku studiów stacjonarnych, mogą wziąć udział w programie stypendialnym „Zwiększenie mobilności doktorantów UW" organizowanym w ramach "Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego".

Celem programu stypendialnego jest wsparcie krajowej i międzynarodowej mobilności doktorantów związanej z badaniami, które prowadzą. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 10 września. Szczegółowe informacja i wzory dokumentów znajdują się na stronie programu ZIP: http://zip.uw.edu.pl/node/61

termin rozpoczęcia zajęć na studiach zaocznych

Zajęcia na studiach fililogii polskiej (studia niestacjonarne-zaoczne) rozpoczynają się 29/30 września 2018.
 

ŻEGNAMY MARCELA JELONKIEWICZA

KONKURS DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW I DOKTORANTÓW (DSM 2018)

Ruszyła kolejna edycja wydziałowego konkursu na dofinansowanie badań naukowych i prac rozwojowych młodych naukowców (do 35. roku życia) oraz uczestników studiów doktoranckich Wydziału Polonistyki. Termin składania wniosków mija 12 lipca br.

Czytaj więcej...

PROSPOŁECZNI - LETNIA AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

Zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników do udziału w letniej akademii przedsiębiorczości społecznej. Inicjatywa skierowana jest do osób zainteresowanych łączeniem biznesu z interesem społecznym. PROspołeczni – letnia akademia przedsiębiorczości społecznej to idealna okazja, aby przekonać się, że projekty społeczne mogą łączyć w sobie rentowny biznes, spełniając jednocześnie ważne cele społeczne.

Czytaj więcej...

PROJEKT POWIŚLE. TWÓRCZE BADANIE MIASTA (WYSTAWA 16 CZERWCA - 15 LIPCA 2018

16 czerwca o godz. 19.00 w Pawilonie 512 obok Centrum Nauki Kopernik odbędzie się wernisaż wystawy Projekt Powiśle, zrealizowanej przez Instytut Kultury Polskiej UW oraz zaproszonych do współpracy artystów i badaczy współpracujących z grupą studentów. Wystawa będzie podsumowaniem twórczych badań prowadzonych w tej części miasta od października 2017 roku. W ramach Projektu Powiśle studenci specjalizacji Animacja Kultury IKP UW eksplorowali społeczną, materialną, wizualną i audialną sferę dzielnicy, wykorzystując do tego strategie sztuki współczesnej.

Czytaj więcej...

XII spotkanie z cyklu „My z Nich"

W imieniu Pracowni Pragmatyki i Semantyki Lingwistycznej uprzejmie zapraszam na XII spotkanie z cyklu „My z Nich", organizowane przez Pracownię Pragmatyki i Semantyki Lingwistycznej (IPS, Wydział Polonistyki), poświęcone dokonaniom językoznawców drugiej połowy XX w.

Czytaj więcej...

PROJEKT „APLIKACYJNE PRACE DYPLOMOWE — SKUTECZNY START ZAWODOWY"

W projekcie studenci kierunków humanistycznych i społecznych, dzięki wsparciu doświadczonych promotorów, przygotowują prace licencjackie i magisterskie odpowiadające na zapotrzebowanie przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Do udziału w projekcie zaproszeni są: studenci studiów I i II stopnia, którym do końca studiów licencjackich lub magisterskich pozostało nie więcej niż 4 semestry oraz promotorzy gotowi wspierać studentów w przygotowaniu pracy aplikacyjnej.

Czytaj więcej...

„Koniec wojny? Rok 1918 w Europie Środkowej. Doświadczenie – zapis – literatura"

Zapraszamy serdecznie na międzynarodową konferencję „Koniec wojny? Rok 1918 w Europie Środkowej. Doświadczenie – zapis – literatura". Konferencja będzie się odbywała się piątek i sobotę 8–9 czerwca. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest wykład prof. Roberta Blobauma (West Virginia University): „The Aftershocks: The End of the Great War in Poland" (6 czerwca, g. 17.30).

Czytaj więcej...

SPOTKANIE O KSIĄŻCE "KRÓLESTWO MAŁOZNACZĄCOŚCI"

W środę 6 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizowane przez Instytut Kultury Polskiej UW i galerię "Propaganda". Spotkanie promuje książkę "Królestwo małoznaczącości. Miron Białoszewski a trauma, codzienność i queer" (2018) Joanny Niżyńskiej (Indiana University, Bloomington).

Czytaj więcej...

REKRUTACJA NA "BRAVECAMP" - OBÓZ SZKOLENIOWO INTEGRACYJNY INKUBATORA UW

Trwa rekrutacja na kolejną edycję BraveCamp – obozu szkoleniowo-integracyjnego, organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Tygodniowy wyjazd, podczas którego uczestnicy będą rozwijać swoje projekty biznesowe oraz naukowe, odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2018 roku nad Zegrzem pod Warszawą.

Czytaj więcej...

KULTUROZNAWSTWO NA 1. MIEJSCU W RANKINGU PERSPEKTYWY 2018

W Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018 kulturoznawstwo prowadzone na Wydziale Polonistyki UW zajęło 1. miejsce w swojej kategorii, zaś filologia polska miejsce 2.

Czytaj więcej...

DNI POLONISTYKI 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i przyjaciół naszego Wydziału na imprezy Dni Polonistyki (21-26 maja 2018 r.).


Czytaj więcej...

ANKIETA: BADANIA NAUKOWE ZA GRANICĄ

Zwracamy się z prośbą do doktorantów i młodych naukowców o wypełnienie ankiety dotyczącej wyjazdów zagranicznych.

Czytaj więcej...

OFERTA STAŻU W "GAZECIE WYBORCZEJ" DLA STUDENTÓW

"Gazeta Wyborcza" ogłasza program stażu dla studentów zainteresowanych dziennikarstwem i kształtowaniem debaty publicznej.

Czytaj więcej...

WYKŁAD PROF. WOJCIECHA MALAJKATA

Towarzystwo Kultury Języka zaprasza na spotkanie z wybitnym aktorem, rektorem Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Prof. Wojciechem Malajkatem, który wygłosi wykład pt. „PAUZA W TEATRZE". Spotkanie odbędzie się 28 maja 2018 R. o godz 18.00.

Czytaj więcej...

STYPENDIA NA UCZELNIACH W USA

5 czerwca b.r. upływa termin ubiegania się o stypendia w ramach umów bilateralnych na partnerskich uczelniach amerykańskich:

Wyjazd miałby mieć miejsce w drugi semestrze 2018/19.

The Trouble with Refugees: Xenophobia, Populism and the 2016 American Presidential Election

W ramach wspólnej inicjatywy Uniwersytetu Warszawskiego i Indiana University Bloomington prof. Elizabeth Dunn z Indiana University  Bloomington wygłosi  trzeci wykład z cyklu Krzysztof Michałek Memorial Lecture. Wydarzenie odbędzie się 30 maja b.r. o godzinie 16:00 w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28) w Sali Brudzińskiego (parter).

GiełdA Współpracy

Zapraszamy do udziału w Giełdzie Współpracy organizowanej w ramach projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy", która odbędzie się 23 maja 2018 r. w Sali Wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) w godz. 10:00-15:00.

Czytaj więcej...

REMANENT 2018: DZIEŃ OTWARTY KULTUROZNAWSTWA

Serdecznie zapraszamy licealistów, studentów, absolwentów i wszystkich zainteresowanych kulturą współczesną, studiowaniem na UW i antycypowaniem przyszłości! Spotkajmy się 14 maja! Jak co roku Remanent przygotowuje studencka Grupa Robocza, tym razem z zaangażowaniem wszystkich zakładów naukowych, specjalizacji dydaktycznych i samorządu studenckiego Instytutu Kultury Polskiej UW.

Czytaj więcej...

XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIA POMOSTOWE

Zachęcamy do udziału w XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Program skierowany jest do zdolnych i ambitnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na pierwszym roku.

Czytaj więcej... [PDF]

Dzień Otwarty UW

Społeczność akademicka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Dzień Otwarty UW, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00-16:00.

Czytaj więcej...

Druga edycja "Akademii Dyplomanta" - blok 1.

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Akademii dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy". Blok I. warsztatów tworzą 4 spotkania (jedno trwa ok. 5 godz.). Podczas każdego z nich będziemy pracować nad jednym z tematów: analiza rynku pracy dla studentów z kierunków społeczno-humanistycznych; samoocena i jej rola w podejmowaniu decyzji zawodowych; własna firma - jak zacząć; komunikacja i autoprezentacja w sytuacjach zawodowych.

Czytaj więcej...

Światowe badanie ankietowe: Badania naukowe za granicą

Dlaczego doktoranci i młodzi naukowcy wyjeżdżają na zagraniczne pobyty badawcze? Jakich informacji potrzebują w tym celu? Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) i „Research in Germany" przeprowadzają światowe badanie ankietowe, które ma udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Jesteś w trakcie lub planujesz podjęcie studiów magisterskich, doktorskich lub stażu podoktorskiego (post-doc)? Chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w naszej ankiecie. Pomóż nam odpowiedzieć na pytania dotyczące zagranicznych pobytów badawczych. Wypełnienie ankiety trwa jedynie 15 minut.

Czytaj więcej...

SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA STUDENTÓW III ROKU

Uprzejmie zapraszamy wszystkich studentów III roku kierunku filologia polska na spotkania informacyjne poświęcone zasadom dyplomowania na studiach I stopnia, rekrutacji na studia II stopnia oraz zmianom programu studiów II stopnia na kierunku filologia polska.

Spotkanie dla studentów specjalności literatura i kultura polska w perspektywie europejskiej i światowej odbędzie się 24 kwietnia br. w godzinach 15.00-16.30 w sali 26 podczas wykładu z literatury europejskiej w ujęciu porównawczym.

Spotkanie dla studentów specjalności literaturoznawczo-językoznawczej odbędzie się  25 kwietnia br. w godzinach 8.00-9.30 w auli A Audytorium Maximum podczas wykładu z historii literatury polskiej współczesnej.
Obydwa spotkania będzie prowadził prodziekan ds. dydaktycznych, studenckich i studiów doktoranckich dr Łukasz Książyk. W spotkaniu 25 kwietnia weźmie także udział dr Monika Kresa, pełnomocnik dziekana ds. studenckich.

UNIWERSYTECKIE SPOTKANIA Z RYNKIEM PRACY

Zachęcamy studentów i absolwentów do udziału w Uniwersyteckich Spotkaniach z Rynkiem Pracy, organizowanych przez Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...

WYKŁAD Z CYKLU "BAŁTOWIE DALECY I BLISCY"

Pracownia Polsko-Bałtyckich Kontaktów Kulturowych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Bałtowie dalecy i bliscy". Gościem Pracowni będzie Profesor Jānis Ikstens, prorektor Uniwersytetu Łotewskiego, który wygłosi wykład: „Latvian political parties: functioning in hostile circumstances"

Czytaj więcej...

WIĘCEJ...