AKTUALNOŚCI

« Back

WARSZTATY TWÓRCZEGO PROGRAMOWANIA W IKP

Zapraszamy studentów i doktorantów do warsztatów twórczego programowania prowadzonych przez dr. Jana Argasińskiego z UJ. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 16.04 o godz. 13:15, w s. 3.  w Instytucie Kultury Polskiej (planowany czas zakończenia warsztatów to 17:15).

Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy: jurek.stachowicz@gmail.com

"Warsztaty twórczego programowania"

Celem zajęć jest nauczenie się podstaw programowania przez prototypowanie "demoscenowych" efektów wizualnych - głównie rodem ze "starych komputerów" (Atari, Commodore 64, Amiga). Postaramy się też przyswoić kilka pojęć z zakresu critical code studies, które pozwolą spojrzeć na programowanie w szerszym kontekście kulturowym. 

Warsztaty skierowane są do osób początkujących, które nie miały do czynienia z programowaniem. Będziemy uczyć się "od zera". 
Wymogiem technicznym jest posiadanie komputera* z systemem operacyjnym Linux / Windows / macOS - zdolnym do uruchomienia aplikacji Processing**. 

* Praca na tablecie jest możliwa, istnieją stosowne aplikacje na iOS i Android, ale ich działanie jest bardzo różne na różnych sprzętach; ponadto warto wyposażyć się w klawiaturę; 

** Wymagania są bardzo niskie. Uczestnicy proszeni są o pobranie aplikacji ze strony http://processing.org; uruchomienie i sprawdzenie, czy działa (klikamy guzik "play" - jeśli działa, pojawi się szary prostokąt w nowym oknie). 

dr Jan K. Argasiński - filozof, medioznawca, cyberpunk. Pracuje w Zakładzie Technologii Gier Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ gdzie zajmuje się m.in. tematyką affective computing. Po godzinach udziela się w niedawno powstałym laboratorium twórczego oprogramowania przy IK UJ.