AKTUALNOŚCI

« Back

MORALNY KAPITALIZM - seminarium

Centrum Myśli Jana Pawła II

zaprasza na seminarium

Krzysztofa Nędzyńskiego

MORALNY KAPITALIZM

Czy kapitalizm może być moralny?

Czy menadżerowie otrzymują zbyt wysokie wynagrodzenia?

Czy zysk może szkodzić?

Na te i inne pytania odpowiemy na naszym seminarium. W ramach zajęć zapraszamy również na wyjątkowe wykłady i dyskusje z tak ważnymi osobistościami świata nauki jak: Jens Lowitzsch, Michael Greaney czy Maciej Zięba.

Ekonomiści mają problemy ze zdefiniowaniem podstawowych pojęć, jakimi się posługują. Nie zgadzają się co do praw rządzących rynkiem, co skutkuje brakiem rygorystycznej i spójnej nauki, z której będą wynikały rozwiązania skuteczne w sensie biznesowym i realistyczne w sensie politycznym. Niniejsze seminarium chce to zmienić.

Mamy odwagę postawić sobie tak ambitny cel i uważamy, że rozwiązanie tkwi w syntezie następujących zagadnień: nauka społeczna Kościoła, klasyczna ekonomia, filozofia nauki, dobre praktyki biznesowe oraz ekonomia Louisa Kelso.

Seminarium będzie miało charakter interdyscyplinarny. Do udziału zachęcamy przedstawicieli nauk przyrodniczych, przedsiębiorców, finansistów, studentów i absolwentów, zwłaszcza ekonomii i nauk społecznych i wszystkich innych ludzi dobrej woli gotowych podjąć ryzyko udziału w ambitnym przedsięwzięciu naukowym.

Krzysztof Nędzyński o swoim seminarium:

Terminy zajęć:

poniedziałki: 14 marca, 11 kwietnia, 25 kwietnia, 9 maja, 23 maja, 6 czerwca

godz. 18.30–20.00

Rekrutacja: do 10 marca 2016 roku

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przysłać na adres: kwf@centrumjp2.pl

Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa

Zajęcia są bezpłatne.

Osoby zakwalifikowane zostaną o tym poinformowane drogą mailową.