Funkcjonowanie bibliotek

Biblioteka im. Jana Baudouina de Courtenay

Wypożyczalnia będzie czynna w dniach: 8, 11, 13 i 15 maja 2020 r. w godz. 10-13.

Informujemy, że terminy zwrotów wypożyczonych książek zostały przedłużone do 30 maja 2020 r.

Czytelnia jest zamknięta do odwołania.

Biblioteka im. Wacława Borowego

Tymczasowe zasady pracy – maj 2020.

Apelujemy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa (przychodzenie w maseczkach, ewentualnie w rękawiczkach jednorazowych i z własnymi długopisami, zachowywanie dystansu). Zapewniamy płyn do dezynfekcji i rękawiczki.

1. Bibliotekarze pełnią dyżury w wypożyczalni w dniach:

8.05. (piątek), 11.05. (poniedziałek), 13 maja (środa), 15 maja (piątek) w godzinach od 10.00 do 14.00.

Ewentualne dalsze terminy pracy biblioteki będą podawane po ukazaniu się stosownych zarządzeń Rektora UW i Dziekana Wydziału Polonistyki.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony domowej Biblioteki (bilp.uw.edu.pl, zakładka: Aktualności) oraz profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/borowego/)

2. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania.

3. Prawo do wypożyczeń uzyskują w tym czasie wszyscy studenci (od I do V roku studiów), doktoranci i pracownicy Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie pięć książek na dwa tygodnie.

4. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie drogą poczty elektronicznej (na adres e-mail: borowy.polon@uw.edu.pl).

5. Zamówienia należy składać najpóźniej do godziny 10.00 w dniu otwarcia biblioteki.
(zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane w kolejnym dniu otwarcia biblioteki – patrz: punkt 1).

6. Wydawanie zamówionych książek odbywa się w godzinach 11.00 – 13.30. W tych samych godzinach przyjmujemy zwroty książek wypożyczonych.

7. Obowiązują powszechnie przyjęte zasady bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Prosimy o zachowanie ostrożności!

8. Uwaga! Książki zwrócone do biblioteki podlegają obowiązkowej, trzydniowej kwarantannie (tzn. nie wypożyczamy ich przez ten czas kolejnym osobom) [zalecenie BN].