Aktualności

« Back

Kursy poprawnej polszczyzny

Instytut Języka Polskiego UW otwiera dla wszystkich chętnych zapisy na kursy poprawnej polszczyzny, prowadzone na platformie e-learningowej Kampus Projekty. Formularze rejestracyjne są dostępne na stronach:

http://ijp.uw.edu.pl/.../poprawna-polszczyzna-ortografia.../

http://ijp.uw.edu.pl/.../poprawna-polszczyzna.../

Koszt jednego kursu to 654 zł. Rejestracja potrwa do 21.11.2021 r.

Poprawna polszczyzna: ortografia i interpunkcja

Kurs e-learningowy „Poprawna polszczyzna: ortografia i interpunkcja" jest polecany wszystkim osobom, dla których język polski jest narzędziem pracy. Przydatny jest zarówno dla osób z wykształceniem polonistycznym, filologicznym, jak i specjalistów z innych dziedzin. Kurs pozwoli uczestnikom usystematyzować wiedzę o zdradliwej i trudnej dla użytkownika ortografii oraz ułatwi zrozumienie zasadniczych mechanizmów rządzących zasadami pisowni i interpunkcji, a także zapozna z mniej znanymi prawidłami w tym zakresie.

Poprawna polszczyzna: zagadnienia gramatyczne

Kurs e-learningowy „Poprawna polszczyzna: zagadnienia gramatyczne" jest polecany wszystkim osobom, dla których język polski jest narzędziem pracy i dla których ważna jest precyzja i poprawność wypowiedzi. Przydatny jest zarówno dla osób z wykształceniem polonistycznym, filologicznym, jak i specjalistów z innych dziedzin. Obejmuje zarówno zagadnienia związane z odmianą poszczególnych wyrazów polskich, w tym także nazw własnych, jak i zasady budowy logicznych zdań. Jest to bowiem podstawowy budulec dobrych i skutecznych tekstów – informacyjnych, reklamowych, perswazyjnych itd.

Serdecznie zapraszamy!