Aktualności

« Back

Instrukcja na egzaminy ustne

WYMAGANIA TECHNICZNE

Do egzaminów ustnych wykorzystujemy platformę Google Meet. Zarówno student, jak i egzaminator muszą mieć:

  • urządzenia wyposażone w sprawnie działające mikrofon, kamerę i głośniki (słuchawki). Może to być: komputer stacjonarny, laptop, smartfon lub tablet;
  • przeglądarkę internetową (zalecana Google Chrome);
  • łącze internetowe umożliwiające transmisję wideo;
  • adres mailowy zarejestrowany w domenie UW.

PRZEBIEG EGZAMINU

1. Co najmniej kilkanaście minut przed wyznaczonym terminem egzaminu należy uruchomić urządzenie, przeglądarkę, sprawdzić łącze internetowe i zalogować się do swojej skrzynki mailowej w domenie UW (egzaminatorzy: @uw.edu.pl, studenci: @student.uw.edu.pl). Studenci powinni mieć przy sobie legitymacje studenckie na wypadek konieczności dodatkowego sprawdzenia tożsamości.

2. Egzamin może przebiegać w następujących wariantach:

a. Studenci zapisywali się na egzamin za pomocą Kalendarza Google na konkretną godzinę: W momencie zapisu system wygenerował link do spotkania w Google Meet. Informacja o tym została przesłana na adres mailowy, wykorzystywany podczas zapisów. Kilka minut przed wyznaczonym terminem egzaminu należy kliknąć w link przekierowujący do Google Meet.

b. Studenci zapisywali się na egzamin za pomocą zapisów w USOS lub bezpośrednio u egzaminatora na konkretną godzinę: Nie wcześniej niż o godzinie, na którą student zapisał się na egzamin, egzaminator wyśle na adres mailowy studenta mail z linkiem do spotkania w Google Meet. Należy na niego kliknąć.

c. Studenci zapisywali się na egzamin na jedną godzinę: Studenci będą przystępować do egzaminu w kolejności podanej w systemie USOS. Faktyczna godzina rozpoczęcia egzaminu zależy więc od czasu trwania wcześniejszych egzaminów. Bardzo prosimy o sprawdzanie skrzynki mailowej – na Państwa adres egzaminator wyśle link do spotkania w Google Meet. Należy na niego kliknąć.

3. Po kliknięciu na link przekierowujący do spotkania w Google Meet należy:

a. kliknąć przycisk „Dołącz do spotkania";

b. wyrazić zgodę na udostępnienie obrazu z kamery i dźwięku z mikrofonu;

c. poczekać na egzaminatora, który zaakceptuje prośbę o dołączenie do spotkania.

4. Zgodnie z obowiązującymi przepisami egzaminy ustne są nagrywane (link do informacji o przetwarzaniu danych osobowych podczas egzaminów zdalnych). Dodatkowo z każdego egzaminu sporządzany jest protokół. Nagrania są przechowywane przez egzaminatorów 14 dni i udostępnianie wyłącznie kierownikowi jednostki dydaktycznej na jego prośbę.