« Back

VII KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU "GLOSA DO LEKSYKOGRAFII"

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego
i Laboratorium Semiotycznym Wydziału „Artes Liberales" UW
wraz z Fundacją Języka Polskiego
zapraszają na VII konferencję naukową z cyklu

GLOSA DO LEKSYKOGRAFII

„Leksykografia w różnych kontekstach".

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 24–25 września 2018 roku. Otworzy ją prof. Vojko Gorjanc z Uniwersytetu w Lublanie wykładem inauguracyjnym pt.
"Digitally Native Dictionaries: The Thesaurus of Modern Slovene".

Celem spotkania jest przyjrzenie się funkcjonowaniu dorobku leksykograficznego z rozmaitych perspektyw. Zachęcamy badaczy z Polski i z zagranicy do zgłaszania referatów dotyczących zarówno leksykografii dawnej, jak i współczesnej.

Na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2018 r. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:

Językiem konferencji będzie polski i angielski. Opłata konferencyjna obejmująca koszty obiadów, uroczystej kolacji oraz materiałów konferencyjnych wynosi dla pracowników naukowych 350 zł, dla doktorantów 250 zł.

Korespondencję w sprawach konferencyjnych prosimy kierować pod adresem: konferencja.slowniki.polon@uw.edu.pl.

Aktualne informacje zamieszczamy również na stronie: www.konferencjaglosa.uw.edu.pl

Zapraszamy do udziału!

Komitet organizacyjny: