Aktualności

« Back

Spotkanie Flagshipu 2 Sojuszu 4EU+

W imieniu Sojuszu 4EU+, serdecznie zapraszamy do udziału w otwartej sesji informacyjnej poświęconej Flagshipowi 2 – jednemu z czterech programów flagowych, w ramach których organizowane są projekty edukacyjne 4EU+. 

W trakcie sesji wyjaśnimy, w jaki sposób mogą się Państwo zaangażować w tworzenie oferty edukacyjnej 4EU+ i jak wykorzystać do tego elastyczne ścieżki edukacyjne (learning pathways). Spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli akademickich specjalizujących się w naukach humanistycznych lub społecznych, zarówno osób, które już współpracują z Sojuszem, jak i dla tych z Państwa, którzy byliby zainteresowani taką współpracą w przyszłości. Zapraszamy także studentów i doktorantów, zarówno tych, którzy współpracowali już z Sojuszem 4EU+, jak i tych, którzy chcieliby się podzielić swoimi pomysłami i pomóc w tworzeniu oferty edukacyjnej Sojuszu.

Flagship 2 – „Europa w zmieniającym się świecie: zrozumienie społeczeństw, gospodarek, kultur i języków" – skupia naukowców z różnych dyscyplin z zakresu nauk humanistycznych. Jego rolą jest zapewnienie wszechstronnego zrozumienia pojęcia "europejskości" (Europeanness). Drugi obszar flagowy ma na celu zapewnienie studentom podstawowych umiejętności określonych przez Sojusz 4EU+ (wielojęzyczność, umiejętność posługiwania się danymi, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość i zaangażowanie społeczne), a także umiejętności specyficznych dla konkretnych dyscyplin, ważnych dla dalszego rozwoju badań w naukach humanistycznych w odniesieniu do pojęcia "europejskości".

W ramach Flagship 2 określone zostały trzy ścieżki edukacyjne:

  • Multilingualism (Wielojęzyczność),
  • European citizenship (Obywatelskość europejska),
  • European Pluralities (Różnorodności europejskie).

Podczas sesji wyjaśnimy:

• co charakteryzuje ścieżki i jakie są ich cele?

• w jaki sposób można zaangażować się w tworzenie ścieżek edukacyjnych, poprzez tworzenie zajęć i kursów oferowanych studentom Sojuszu?

• jak wykorzystać wyniki swoich badań do tworzenia kursów w ramach obszaru flagowego 4EU+?

 

Kiedy? 26 stycznia 2022 r. (środa), godz. 13:00-15:00

Formuła: Online, za pośrednictwem platformy ZOOM (UWAGA: link do spotkania otrzymają wyłącznie osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny! Link do spotkania zostanie wysłany do wszystkich zarejestrowanych uczestników w dn. 24 stycznia)

Wymagana rejestracja: w celu zapisu należy przesłać zgłoszenie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/DkAFfhsTkoioGTe2A

Termin zgłoszeń: do 23 stycznia 2022 r. (niedziela).

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Program spotkania

1. Wstęp: Flagship 2 i ścieżki edukacyjne (dr hab. Anna Wojtyś, Uniwersytet Warszawski, koordynatorka F2 w Sojuszu 4EU+)

2. Wymagania dotyczące kursów (dr Marta Jaworska-Oknińska, Uniwersytet Warszawski)

3. Sesje z koordynatorami trzech ścieżek edukacyjnych:

  • Ścieżka 1: Multilingualism (prof. Vahram Atayan, Uniwersytet w Heidelbergu)
  • Ścieżka 2: European Citizenship (prof. Angela Lupone, Uniwersytet w Mediolanie, dr Zuzana Kasáková, Uniwersytet Karola)
  • Ścieżka 3: European Pluralities (dr hab. Agata Bareja-Starzyńska i dr Nicolas Maslowski, Uniwersytet Warszawski).

 

Szczegóły są dostępne na stronie: https://4euplus.eu/4EU-16.html?event=23398&lang=en