Rzecznik Praw Studenta

Szanowne członkinie, drodzy członkowie społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego, pragniemy Was poinformować, że powołana została nowa Rzeczniczka Praw Studenta, Katarzyna Wardzyńska. Wraz z nią powołano zespół w składzie:

• Antonina Lewandowska, konsultatnka ds. przemocy seksualnej;
  • Maciej Bednarski, doradca ds. kontaktów z kadrą;
  • Piotr Grabysz, specjalista ds. kampusu Ochota;
  • Jan Wieczorek, specjalista ds. kampusu Służew.

Zespół w nadchodzącej kadencji stawia sobie na celu kontynuację dotychczasowych działań w zakresie: interweniowania w przypadku naruszenia praw studentów, współpracy z urzędem Ombudsmana oraz z Prorektor ds. Studentów, udzielania porad studentom w trudnej sytuacji na Uniwersytecie. Szczególny nacisk zostanie położony na walkę z molestowaniem seksualnym oraz z przejawami dyskryminacji. Chcemy zachęcić wszystkie studentki oraz studentów do zgłaszania niepokojących sytuacji, które Was dotknęły lub których byliście świadkami. Dzięki temu nasz Uniwersytet ma szansę stać się lepszym miejscem, w którym wszyscy będą mogli w dobrej atmosferze i w poczuciu bezpieczeństwa realizować swoje pasje naukowe.

Poniżej znajdą Państwo dane kontaktowe, pamiętajcie, że jesteśmy dla Was!

adres email: rps@samorzad.uw.edu.pl,

nr telefonu: 602 695 769.

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku! https://www.facebook.com/Rzecznik-Praw-Studenta-UW-410724236410135/