PRAKTYKI na UNIVERSITY OF SHEFFIELD

Możliwość odbycia praktyk studenckich na Uniwersytecie w Sheffield. Wyjazd w ramach programu Erasmus+.

RUSSIAN AND SLAVONIC STUDIES

POLISH STUDIES

Drodzy Studenci,

Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Sheffield poszukuje polonisty/tki-stażysty/tki gotowego/ej przyjechać do Sheffield w ramach programu Erasmus+ (Higher Education Learning Agreement for Traineeship) na semester letni roku akademickiego 2017/2018.

WYMAGANIA KLUCZOWE:

• umiejętność budowy ćwiczeń do nauki języka polskiego on-line (quizlet, moodle, e-learning platforms, kahoot etc.), samodzielnego układania ćwiczeń i testów on-line
  • biegłość w obsłudze narzędzi internetowych i budowie materiałów on-line
  • podstawowa wiedza z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego

WYMAGANIA  DODATKOWE:

• komunikatywny angielski
  • nienaganny język polski w mowie i piśmie
  • przygotowanie do nauczania języka polskiego jako obcego (przynajmniej teoretyczne)
  • pracowitość (35 h tygodniowo przed komputerem)
  • chęć podjęcia praktyk w nauczaniu języka polskiego jako obcego

OFERUJEMY:

• możliwość odbycia praktyk nauczania JPJO (minimum 2h tygodniowo)
  • mozliwość hospitacji zajęć z JPJO
  • możliwość zapoznania się z pracą akadmicką na Zachodnim uniwersytecie
  • obserwacja egaminów z JPJO
  • współpraca z doświadczonyn lektorem języka polskiego jako obcego
  • praca w środowisku anglojęzycznym
  • referencje i szczegółowy opis praktyk
  • biurko w miłym i ciepłym budynku😊

TERMINY:

Semestr letni w UK rozpoczyna się 5 lutego 2018 roku i kończy 9 czerwca 2018 roku. Potencjalny kandydat musiałby przybyć do Sheffield pod koniec stycznia 2018 (oznacza to, że staż trwałby 3 i pół lub 4 miesiące)

IDEALNY KANDYDAT/KA to student/ka studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego lub ostatniego roku polonistycznych studiów magisterskich (pragnący/a rozwijać karierę w stronę nauczania JPJO)…ALE jesteśmy otwarci także na inne propozycje.

ROZMOWA PRZEZ SKYPA BĘDZIE KLUCZOWA i BĘDZIE OSTATECZNYM KRYTERIUM WYBORU ODPOWIEDNIEGO KANDYDATA/TKI.

KONTAKT:

Dr Joanna Kowalska