« Back

OFERTA BEZPŁATNYCH WYKŁADÓW DLA LICEÓW

W związku z jubileuszem dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego, na którym nauki polonistyczne uprawiane są od samych początków, Wydział Polonistyki ma przyjemność przedstawić ofertę nieodpłatnych wykładów i zajęć warsztatowych dla szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia zostały przygotowane przez doktorantów naszego Wydziału. Doktoranci zaproponowali tematy wykładów zgodne z ich specjalizacją naukową, zaprojektowane są one jednak w taki sposób, aby zainteresować uczniów językiem polskim oraz kulturą i literaturą polską, a także takimi dziedzinami jak antropologia, filologia słowiańska i filologia klasyczna. Zależy nam, żeby przekazywana wiedza była zachętą dla uczniów do rozwijania kompetencji humanistycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wykładów i kontaktu z pełnomocnikiem dziekana ds. promocji Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego doktorem Tomaszem Jędrzejewskim, z którym ustalą Państwo termin i temat wykładu. Na adres tomasz.jedrzejewski@uw.edu.pl mogą też Państwo pisać z wszelkimi pytaniami, wątpliwościami i sugestiami.

Załącznik: