Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW!

Porozmawiaj z przedstawicielami kilkunastu państw i kultur, poczuj smaki z różnych zakątków świata, weź udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach. Jednego dnia i w jednym miejscu. Odwiedź Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW, 17 maja na Kampusie Głównym UW i odkryj wielokulturowe oblicze Uniwersytetu Warszawskiego!

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Welcome Point UW oraz Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW zapraszają do wspólnego odkrywania Miasteczka na styku kultur – Cultural Hot Spot UW. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 17 maja na Kampusie Głównym UW, w godz. 10:30-18:00 będzie można:

• spotkać przedstawicieli organizacji studenckich oraz zagranicznych studentów z UW, którzy podczas warsztatów, pokazów i rozmów przybliżą kulturę m.in. Chin, Bhutanu, Japonii, Wietnamu, Rwandy, Nigerii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy czy Białorusi; miejsce: Dziedziniec Główny;
  • wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, którzy poruszą takie tematy, jak: wolontariat międzynarodowy, etyka podróżnika, sposoby na podróżowanie; miejsce: Budynek Audytoryjny (nowy Budynek Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych);
  • skosztować kuchni z różnych stron świata w strefie food trucków; miejsce: Dziedziniec Główny.

Wydarzenie jest organizowane po raz pierwszy i jak mówi Katarzyna Basisty, kierownik Welcome Point „jest odpowiedzią na potrzebę zgłaszaną przez studentów, przyjeżdżających do nas z najróżniejszych zakątków świata. Chcą pokazać to, co w ich krajach jest interesujące i co ich ukształtowało. Mają ogromne pokłady pozytywnej energii, którą chcieliby się podzielić, więc czerpmy z tego to, co najlepsze!". Na UW studiuje ponad 4800 studentów i doktorantów zagranicznych. Największe grupy stanowią nasi wschodni sąsiedzi: Ukraińcy (959 osób) i Białorusini (748), a także Hiszpanie (310) i Włosi (300) oraz Chińczycy (263).

Chcesz być na bieżąco i poznać szczegóły Miasteczka na styku kultur – Cultural Hot Spot UW? Obserwuj nasze wydarzenie na Facebooku.

Organizatorzy: Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Welcome Point UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW.

Discover Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW!

Meet people from all over the world, learn about their countries and culture, taste foreign cuisine, and take part in multiple workshops, meetings, and debates. All in one place and one time. Visit Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW on Main Campus UW on May 17 and discover multicultural side of University of Warsaw!

UW Students' Union's Board together with Welcome Point and Volunteer Centre of the UW invite you for shared exploration of Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot Spot UW. The event will take place on UW's Main Campus on May 17 from 10:30 AM to 6:00 PM and will include:

-        meetings with representatives of students' organizations as well as with foreign students of UW who will present cultures of their countries (e.g. Belarus, Bhutan, China, Japan, Nigeria, Rwanda, Turkey, Spain, Ukraine, Vietnam) during workshops, displays, and conversations. Place: Main Courtyard;

-       set of debates and meetings with special guests who will raise subjects such as: international voluntary service, traveler's ethics, ways to travel. Place: Auditorium Building (Faculty of Political Science and International Studies);

-        food-truck area where you will be able to taste cuisines from different corners of the world. Place: Main Courtyard.

This is the first edition of our event and, as head of the Welcome Point, Katarzyna Basisty, says: "it is the answer to needs of students who come to the University from all over the world. They want to show us their countries and cultures that shaped them. They have loads of positive energy to share so let's learn from them!".

At the UW there are more than 4 800 international students and PhD candidates. Ukrainians (959) and Belarusians (748) constitute the largest groups. There are also many students from Spain (310), Italy (300) and China (263).

Do you want to be up to date and learn all details of Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot-Spot UW? Join us on Facebook.

Organizers: UW Students' Union's Board, Welcome Point UW, Volunteer Centre of the UW.