KONFERENCJA "OKOLICE ZEGADŁOWICZA"

Instytut Filologii Polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja „Czartak" w Gorzeniu Górnym zapraszają na konferencję naukową Okolice Zegadłowicza, która odbędzie się w Muzeum Miejskim Suchej Beskidzkiej (ul. Zamkowa 1) 10–12 maja 2017 roku. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel, Dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej Barbara Wożniak oraz Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny. Konferencja przybliża związanego z Beskidami znanego twórcę z okresu dwudziestolecia międzywojennego, lokując jego twórczość w perspektywie biografii i geografii, a także związków z beskidzką kulturą i przyrodą. Związki Zegadłowicza z okolicą podkreślają na plakacie konferencji sylwetki budowli: gorzeńskiego dworku, legendarnego mucharskiego Czartaka, suskiego zamku. Konferencja ma charakter otwarty. Zapraszamy do wysłuchania wystąpień referentów z wielu ośrodków akademickich.

Pobierz program. [PDF]