AKTUALNOŚCI

« Back

DZIEŃ KULTUROZNAWSTWA - remanent

W poniedziałek, 22 maja, zapraszamy na DZIEŃ KULTUROZNAWSTWA – Remanent.
 
W tym roku tematem przewodnim wydarzenia są INTERFERENCJE.
 
Zjawisko interferencji polega na oddziaływaniu na siebie dwóch lub więcej elementów, zjawisk, informacji. Jeśli są podobne dochodzi do ich wzmocnienia, jeśli przeciwstawne – do wygaszenia. Interferencja może wywołać zakłócenie percepcji, które zmusza do ponownego namysłu i spojrzenia z innej perspektywy. Może prowadzić do zaniku wiedzy lub uniemożliwiać zdobycie nowej. Interferencja kieruje uwagę na samą relację, jej przebieg i skutki.
 
Zapraszamy do śledzenia wzajemnych oddziaływań w poniedziałek, 22 maja 2017 roku w Instytucie Kultury Polskiej UW.
 
W programie zaprezentowane zostaną tegoroczne warsztaty i staże prowadzone przez specjalizację Animacja Kultury, własne projekty studentów i absolwentów, a także warsztaty dla licealistów. Zapraszamy na wystawy, etiudy filmowe, działania performatywne wewnątrz i na zewnątrz budynku IKP.
 
Dzień Otwarty Kulturoznawstwa przygotowała grupa robocza studentów specjalizacji Animacja Kultury – Marta Bernatowicz, Aleksandra Bradel, Melissa Czaplicka, Aleksandra Kowalczyk, Leszek Nurzyński, Magdalena Łukianiuk, Anna Pęszkal, Ewelina Połeć, Krzysztof Średzinski wraz z dr Zofią Dworakowską.
 
Współpraca: Stowarzyszenie Katedra Kultury i Samorząd Studentów IKP