AKTUALNOŚCI

Uwaga! WRZEŚNIOWA TURA REKRUTACJI 2018/2019 – ważne informacje:

Od 1 sierpnia do 20 września (do godz. 23.59) będzie otwarta rejestracja na następujące kierunki studiów:

  • filologia bałtycka, studia stacjonarne I stopnia
  • filologia polska, niestacjonarne I stopnia, specjalność literaturoznawczo-językoznawcza
  • filologia bałtycka, studia stacjonarne II stopnia
  • filologia polska, stacjonarne II stopnia, specjalność 'język-literatura-kultura'
  • filologia polska, niestacjonarne II stopnia, specjalność 'język-literatura-kultura'

Od 1 sierpnia do 19 września (do godz. 23.59) będzie otwarta rejestracja na kierunek:

**)  logopedia ogólna i kliniczna, studia stacjonarne II stopnia

Inne ważne terminy:

Rozmowy predyspozycyjne na logopedię: 20 września od godz. 10.00

Rozmowy dla cudzoziemców sprawdzające znajomość języka polskiego (na studia I i II stopnia): 21 września, godz. 10.00

Egzamin na filologię bałtycką (dla niebałtystów na studia II stopnia): 21 września, godz. 13.30

Egzamin dla niepolonistów (na filologię polską na studia II stopnia): 21 września, godz. 12.00

Ogłoszenie wyników: 25 września, godz. 9.00

Przyjmowanie dokumentów:

  • 25 września, godz. 13.00 – 16.00, sala nr 6
  • 26 września, godz. 10.00 – 13.00, sala nr 6

Pozostałe informacje znajdują się w zakładce Zapraszamy na studia.

REKRUTACJA 2018/2019

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna:

(filologia polska, filologia bałtycka, logopedia ogólna i kliniczna)

e-mail: rekrut.polon@uw.edu.pl

sala nr 6, parter w gmachu głównym Wydziału Polonistyki, Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny)

Instytut Filologii Klasycznej – komisja rekrutacyjna:

(filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie)

e-mail: rekrut.ifk@uw.edu.pl

tel. 22-55-22-903

Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej – komisja rekrutacyjna:

(slawistyka)

e-mail: rekrutacjaiszip.polon@uw.edu.pl

tel. 22-55-20-570

Instytut Kultury Polskiej – komisja rekrutacyjna:

(kulturoznawstwo – wiedza o kulturze)

e-mail: rekrutacja.ikp.polon@uw.edu.pl

tel. 22-55-24-506

 

GRUPA DYSKUSYJNA DLA STUDENTÓW UW

Wszystkich studentów Wydziału Polonistyki, a w szczególności przyszłych studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.
 
 
Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!
 

PROGRAM STYPENDIALNY DLA DOKTORANTÓW

Doktoranci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w roku akademickim 2017/2018 są na II roku studiów stacjonarnych, mogą wziąć udział w programie stypendialnym „Zwiększenie mobilności doktorantów UW" organizowanym w ramach "Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego".

Celem programu stypendialnego jest wsparcie krajowej i międzynarodowej mobilności doktorantów związanej z badaniami, które prowadzą. Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 10 września. Szczegółowe informacja i wzory dokumentów znajdują się na stronie programu ZIP: http://zip.uw.edu.pl/node/61

termin rozpoczęcia zajęć na studiach zaocznych

Zajęcia na studiach fililogii polskiej (studia niestacjonarne-zaoczne) rozpoczynają się 29/30 września 2018.
 

ŻEGNAMY MARCELA JELONKIEWICZA

KONKURS DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW I DOKTORANTÓW (DSM 2018)

Ruszyła kolejna edycja wydziałowego konkursu na dofinansowanie badań naukowych i prac rozwojowych młodych naukowców (do 35. roku życia) oraz uczestników studiów doktoranckich Wydziału Polonistyki. Termin składania wniosków mija 12 lipca br.

Czytaj więcej...

PROSPOŁECZNI - LETNIA AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

Zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników do udziału w letniej akademii przedsiębiorczości społecznej. Inicjatywa skierowana jest do osób zainteresowanych łączeniem biznesu z interesem społecznym. PROspołeczni – letnia akademia przedsiębiorczości społecznej to idealna okazja, aby przekonać się, że projekty społeczne mogą łączyć w sobie rentowny biznes, spełniając jednocześnie ważne cele społeczne.

Czytaj więcej...

PROJEKT POWIŚLE. TWÓRCZE BADANIE MIASTA (WYSTAWA 16 CZERWCA - 15 LIPCA 2018

16 czerwca o godz. 19.00 w Pawilonie 512 obok Centrum Nauki Kopernik odbędzie się wernisaż wystawy Projekt Powiśle, zrealizowanej przez Instytut Kultury Polskiej UW oraz zaproszonych do współpracy artystów i badaczy współpracujących z grupą studentów. Wystawa będzie podsumowaniem twórczych badań prowadzonych w tej części miasta od października 2017 roku. W ramach Projektu Powiśle studenci specjalizacji Animacja Kultury IKP UW eksplorowali społeczną, materialną, wizualną i audialną sferę dzielnicy, wykorzystując do tego strategie sztuki współczesnej.

Czytaj więcej...

XII spotkanie z cyklu „My z Nich"

W imieniu Pracowni Pragmatyki i Semantyki Lingwistycznej uprzejmie zapraszam na XII spotkanie z cyklu „My z Nich", organizowane przez Pracownię Pragmatyki i Semantyki Lingwistycznej (IPS, Wydział Polonistyki), poświęcone dokonaniom językoznawców drugiej połowy XX w.

Czytaj więcej...

PROJEKT „APLIKACYJNE PRACE DYPLOMOWE — SKUTECZNY START ZAWODOWY"

W projekcie studenci kierunków humanistycznych i społecznych, dzięki wsparciu doświadczonych promotorów, przygotowują prace licencjackie i magisterskie odpowiadające na zapotrzebowanie przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Do udziału w projekcie zaproszeni są: studenci studiów I i II stopnia, którym do końca studiów licencjackich lub magisterskich pozostało nie więcej niż 4 semestry oraz promotorzy gotowi wspierać studentów w przygotowaniu pracy aplikacyjnej.

Czytaj więcej...

„Koniec wojny? Rok 1918 w Europie Środkowej. Doświadczenie – zapis – literatura"

Zapraszamy serdecznie na międzynarodową konferencję „Koniec wojny? Rok 1918 w Europie Środkowej. Doświadczenie – zapis – literatura". Konferencja będzie się odbywała się piątek i sobotę 8–9 czerwca. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest wykład prof. Roberta Blobauma (West Virginia University): „The Aftershocks: The End of the Great War in Poland" (6 czerwca, g. 17.30).

Czytaj więcej...

SPOTKANIE O KSIĄŻCE "KRÓLESTWO MAŁOZNACZĄCOŚCI"

W środę 6 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizowane przez Instytut Kultury Polskiej UW i galerię "Propaganda". Spotkanie promuje książkę "Królestwo małoznaczącości. Miron Białoszewski a trauma, codzienność i queer" (2018) Joanny Niżyńskiej (Indiana University, Bloomington).

Czytaj więcej...

REKRUTACJA NA "BRAVECAMP" - OBÓZ SZKOLENIOWO INTEGRACYJNY INKUBATORA UW

Trwa rekrutacja na kolejną edycję BraveCamp – obozu szkoleniowo-integracyjnego, organizowanego przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Tygodniowy wyjazd, podczas którego uczestnicy będą rozwijać swoje projekty biznesowe oraz naukowe, odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2018 roku nad Zegrzem pod Warszawą.

Czytaj więcej...

KULTUROZNAWSTWO NA 1. MIEJSCU W RANKINGU PERSPEKTYWY 2018

W Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018 kulturoznawstwo prowadzone na Wydziale Polonistyki UW zajęło 1. miejsce w swojej kategorii, zaś filologia polska miejsce 2.

Czytaj więcej...

DNI POLONISTYKI 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i przyjaciół naszego Wydziału na imprezy Dni Polonistyki (21-26 maja 2018 r.).


Czytaj więcej...

KONKURS NA PRACĘ DOKTORSKĄ O CHARAKTERZE KOMPARATYSTYCZNYM

Instytut Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską o charakterze komparatystycznym. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie publikacji nagrodzonej rozprawy. Termin składania prac w I edycji konkursu upływa 8.10.2018 roku.

Czytaj więcej...

ANKIETA: BADANIA NAUKOWE ZA GRANICĄ

Zwracamy się z prośbą do doktorantów i młodych naukowców o wypełnienie ankiety dotyczącej wyjazdów zagranicznych.

Czytaj więcej...

OFERTA STAŻU W "GAZECIE WYBORCZEJ" DLA STUDENTÓW

"Gazeta Wyborcza" ogłasza program stażu dla studentów zainteresowanych dziennikarstwem i kształtowaniem debaty publicznej.

Czytaj więcej...

WYKŁAD PROF. WOJCIECHA MALAJKATA

Towarzystwo Kultury Języka zaprasza na spotkanie z wybitnym aktorem, rektorem Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Prof. Wojciechem Malajkatem, który wygłosi wykład pt. „PAUZA W TEATRZE". Spotkanie odbędzie się 28 maja 2018 R. o godz 18.00.

Czytaj więcej...

STYPENDIA NA UCZELNIACH W USA

5 czerwca b.r. upływa termin ubiegania się o stypendia w ramach umów bilateralnych na partnerskich uczelniach amerykańskich:

Wyjazd miałby mieć miejsce w drugi semestrze 2018/19.

The Trouble with Refugees: Xenophobia, Populism and the 2016 American Presidential Election

W ramach wspólnej inicjatywy Uniwersytetu Warszawskiego i Indiana University Bloomington prof. Elizabeth Dunn z Indiana University  Bloomington wygłosi  trzeci wykład z cyklu Krzysztof Michałek Memorial Lecture. Wydarzenie odbędzie się 30 maja b.r. o godzinie 16:00 w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28) w Sali Brudzińskiego (parter).

GiełdA Współpracy

Zapraszamy do udziału w Giełdzie Współpracy organizowanej w ramach projektu „Aplikacyjne prace dyplomowe – skuteczny start zawodowy", która odbędzie się 23 maja 2018 r. w Sali Wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) w godz. 10:00-15:00.

Czytaj więcej...

REMANENT 2018: DZIEŃ OTWARTY KULTUROZNAWSTWA

Serdecznie zapraszamy licealistów, studentów, absolwentów i wszystkich zainteresowanych kulturą współczesną, studiowaniem na UW i antycypowaniem przyszłości! Spotkajmy się 14 maja! Jak co roku Remanent przygotowuje studencka Grupa Robocza, tym razem z zaangażowaniem wszystkich zakładów naukowych, specjalizacji dydaktycznych i samorządu studenckiego Instytutu Kultury Polskiej UW.

Czytaj więcej...

XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIA POMOSTOWE

Zachęcamy do udziału w XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Program skierowany jest do zdolnych i ambitnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2018/2019 rozpoczną studia dzienne na pierwszym roku.

Czytaj więcej... [PDF]

Dzień Otwarty UW

Społeczność akademicka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Dzień Otwarty UW, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00-16:00.

Czytaj więcej...

Druga edycja "Akademii Dyplomanta" - blok 1.

Zapraszamy do udziału w warsztatach „Akademii dyplomanta (blok I). Skuteczny start zawodowy". Blok I. warsztatów tworzą 4 spotkania (jedno trwa ok. 5 godz.). Podczas każdego z nich będziemy pracować nad jednym z tematów: analiza rynku pracy dla studentów z kierunków społeczno-humanistycznych; samoocena i jej rola w podejmowaniu decyzji zawodowych; własna firma - jak zacząć; komunikacja i autoprezentacja w sytuacjach zawodowych.

Czytaj więcej...

VII KONFERENCJA NAUKOWA Z CYKLU "GLOSA DO LEKSYKOGRAFII"

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Laboratorium Semiotycznym Wydziału „Artes Liberales" UW wraz z Fundacją Języka Polskiego
zapraszają na VII konferencję naukową z cyklu GLOSA DO LEKSYKOGRAFII. Celem spotkania jest przyjrzenie się funkcjonowaniu dorobku leksykograficznego z rozmaitych perspektyw. Zachęcamy badaczy z Polski i z zagranicy do zgłaszania referatów dotyczących zarówno leksykografii dawnej, jak i współczesnej.

Czytaj więcej...

Światowe badanie ankietowe: Badania naukowe za granicą

Dlaczego doktoranci i młodzi naukowcy wyjeżdżają na zagraniczne pobyty badawcze? Jakich informacji potrzebują w tym celu? Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) i „Research in Germany" przeprowadzają światowe badanie ankietowe, które ma udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Jesteś w trakcie lub planujesz podjęcie studiów magisterskich, doktorskich lub stażu podoktorskiego (post-doc)? Chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w naszej ankiecie. Pomóż nam odpowiedzieć na pytania dotyczące zagranicznych pobytów badawczych. Wypełnienie ankiety trwa jedynie 15 minut.

Czytaj więcej...

SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA STUDENTÓW III ROKU

Uprzejmie zapraszamy wszystkich studentów III roku kierunku filologia polska na spotkania informacyjne poświęcone zasadom dyplomowania na studiach I stopnia, rekrutacji na studia II stopnia oraz zmianom programu studiów II stopnia na kierunku filologia polska.

Spotkanie dla studentów specjalności literatura i kultura polska w perspektywie europejskiej i światowej odbędzie się 24 kwietnia br. w godzinach 15.00-16.30 w sali 26 podczas wykładu z literatury europejskiej w ujęciu porównawczym.

Spotkanie dla studentów specjalności literaturoznawczo-językoznawczej odbędzie się  25 kwietnia br. w godzinach 8.00-9.30 w auli A Audytorium Maximum podczas wykładu z historii literatury polskiej współczesnej.
Obydwa spotkania będzie prowadził prodziekan ds. dydaktycznych, studenckich i studiów doktoranckich dr Łukasz Książyk. W spotkaniu 25 kwietnia weźmie także udział dr Monika Kresa, pełnomocnik dziekana ds. studenckich.

UNIWERSYTECKIE SPOTKANIA Z RYNKIEM PRACY

Zachęcamy studentów i absolwentów do udziału w Uniwersyteckich Spotkaniach z Rynkiem Pracy, organizowanych przez Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj więcej...

WYKŁAD Z CYKLU "BAŁTOWIE DALECY I BLISCY"

Pracownia Polsko-Bałtyckich Kontaktów Kulturowych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Bałtowie dalecy i bliscy". Gościem Pracowni będzie Profesor Jānis Ikstens, prorektor Uniwersytetu Łotewskiego, który wygłosi wykład: „Latvian political parties: functioning in hostile circumstances"

Czytaj więcej...

WARSZTATY TWÓRCZEGO PROGRAMOWANIA W IKP

Zapraszamy studentów i doktorantów do warsztatów twórczego programowania prowadzonych przez dr. Jana Argasińskiego z UJ. Warsztaty odbędą się w poniedziałek 16.04 o godz. 13:15, w s. 3.  w Instytucie Kultury Polskiej (planowany czas zakończenia warsztatów to 17:15).

Czytaj więcej...

MIĘDZYWYDZIAŁOWE KOŁO JĘZYKOZNAWSTWA SYNCHRONICZNEGO

Zachęcamy do odwiedzin stron internetowych Międzywydziałowego Koła Językoznawstwa Synchronicznego UW:
Adres strony: https://synchronisci.wordpress.com
Facebook: https://www.facebook.com/synchronisci/

Komisja Fulbrighta ogłosiła 3 programy stypendialne w USA

Komisja Fulbrighta ogłosiła 3 programy stypendialne w USA: dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych.

Czytaj więcej...

SEMINARIUM "MEDYCYNA NARRACYJNA"

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium „Medycyna narracyjna. Wartość opowieści o doświadczeniu choroby w praktyce klinicznej, badaniach i edukacji", które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Czytaj więcej...

WARSZTATY „Akademii dyplomanta (blok I.)"

Zapraszamy do udziału w pierwszym cyklu „Akademii dyplomanta (blok I.)". Pierwsze warsztaty odbędą się w dniach 26, 27 i 29 marca w godzinach 15:00-20:00 oraz 28 marca w godzinach 14:00-19:00 na Kampusie Centralnym UW w budynku Samorządu Studentów UW, sala 100.

Czytaj więcej...

OFERTA STYPENDIALNA EUROPEJSKIEGO FORUM ALPBACH

Europejskie Forum Alpbach to działający od 1945 znaczący intelektualnie ośrodek wymiany poglądów ekonomicznych, politycznych, filozoficznych i naukowych, a także artystycznych. Forum od ponad 70 lat corocznie gromadzi najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki, polityki, ekonomii, filozofii i prawa. Każdego roku około 5,000 osób z ponad 90 krajów przybywa do tyrolskiego Alpbach na 2 tygodnie (15 sierpnia – 31 sierpnia).

Czytaj więcej...

SPOTKANIE INFORMACYJNE INKUBATORA UW

Jeśli chcesz działać w niemal dowolnym obszarze, na przykład biznesu, organizacji pozarządowych, przedsiębiorczości społecznej – możesz to zrobić ze wsparciem Inkubatora UW! Spotkanie informacyjne z Inkubatorem UW: środa, 21 marca, godz. 16.45, sala 3 w Instytucie Kultury Polskiej. Spotkanie poprowadzi Wojciech Lasota

Czytaj więcej...

UCHWAŁA SENATU UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Uchwała Senatu Uniwersytetu Warszawskiego w pięćdziesięciolecie wydarzeń Marca '68

Czytaj więcej...

KONFERENCJA "DOŚWIADCZENIE (AUTO)BIOGRAFICZNE A TOŻSAMOŚĆ"

Zapraszamy do udziału w konferencji "Doświadczenie (auto)biograficzne a tożsamość. Zapisy literackie pokolenia Marca '68". 12-13 marca 2018 r.

Czytaj więcej...

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY EDUKACJI

12 marca odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW, która przygotowuje do zawodu nauczycieli języka polskiego i matematyki. Uczestnicy będą analizować teledyski, poznawać sekretne życie matematyczne zwykłych przedmiotów, rozmawiać o liczeniu, szukać fałszywych informacji w internecie oraz rozwiązywać zadania w kawałkach. Przyjść mogą wszyscy, którzy chcą poznać nowe metody edukacyjne.

Czytaj więcej...

TRZECIA EDYCJA "DYPLOMÓW DLA WARSZAWY"

Ruszyła trzecia edycja konkursu „Dyplomy dla Warszawy". W konkursie przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy rozwojem stolicy, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jej tożsamości. Autorom wyróżniających się prac przyznane zostają nagrody finansowe. Zgłoszenia można składać do 30 marca 2018 roku.

Czytaj więcej...

STYPENDIA DLA STUDENTÓW OFEROWANE PRZEZ MYKOLAS ROMERIS UNIVERSITY

Mykolas Romeris University oferuje stypendia dla studentów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Termin składania aplikacji upływa 1 marca 2018 r.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA: "DYSLOKACJE. LITERATURA I KULTURA LAT 60. XIX WIEKU - MIĘDZY POLITYKĄ A PRYWATNOŚCIĄ"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konferencję naukową "DYSLOKACJE. Literatura i kultura lat 60. XIX wieku – między polityką a prywatnością", która odbędzie się 5-7 marca 2018 roku w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich.

Czytaj więcej...

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH SIECI CENTRAL

Doktoranci i nauczyciele akademiccy UW (do 2 lat po uzyskaniu doktoratu) mogą ubiegać się o finansowanie trójstronnych projektów badawczych w ramach sieciCENTRAL skupiającej Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Humboldta (Berlin), Uniwersytet Wiedeński (Austria), Uniwersytet Karola (Czechy) i Uniwersytet Eötvösa Loranda (Budapeszt). Nie ma ograniczeń dziedzinowych ani tematycznych. Termin składania wniosków - 15 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej...

RÓWNOŚCIOWA STRONA UNIWERSYTECKA

Zachęcamy do odwiedzania równościowej strony uniwersyteckiej: rownowazni.uw.edu.pl. Strona zawiera wiele praktycznych informacji dotyczących różnych form dyskryminacji i sposobów jej zapobiegania. Zamieszczane są tam także ogłoszenia o inicjatywach poświęconych równości i różnorodności. Ze strony można pobrać "Poradnik antydyskryminacyjny dla osób studiujących i zatrudnionych na UW".

Czytaj więcej...

„W kręgu dramatu obyczajowego". Stefan Żeromski i inni (XIX-XX wiek)

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, podczas której chcemy zastanowić się nad fenomenem dramatu obyczajowego w XIX i XX wieku. Wówczas to formę dramatyczną, tak pasującą, by ukazać rozdarcie, rozchwianie, poszukiwanie tożsamości, redefiniowanie dotychczasowych struktur społecznych, sięgali niemal wszyscy. Wybitni i mniej wybitni twórcy dramatyczni, ale również uznani prozaicy czy poeci. Forma dramatyczna kusiła, by przez nią wyrazić przetaczającą się przez europejską kulturę przemianę.

Czytaj więcej...

SEMESTR LETNI 2017/2018 - PODPIĘCIA

Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Miki, prof. UW  w terminie od 7-25 lutego 2018 r. studenci będą mogli podpinać w USOSweb przedmioty realizowane w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018. Dotyczyć to będzie wszystkich przedmiotów, których nie objął mechanizm wymuszania podpięć podczas rejestracji na te przedmioty, w tym m.in. lektoratów w sytuacji, gdy student kontynuuje zajęcia językowe rozpoczęte w semestrze zimowym.

Przypominamy, że od 1 grudnia 2015 roku na UW funkcjonuje mechanizm wymuszania podpięć przedmiotów pod program podczas rejestracji na zajęcia. W systemie USOS na formularzach służących do definiowania rejestracji wydziałowych i żetonowych w polu "Czy podpięcia wymagane?" domyślna flaga ma wartość „TAK" dla nowotworzonych rejestracji i nie należy jej zmieniać. Celem zastosowania mechanizmu wymuszania podpięć jest uniknięcie sytuacji, w której to studenci będą mieli jakiekolwiek przedmioty niepodpięte pod program studiów.

Rekrutacja na dyplom polsko-belgijski 2018 trwa!

Kto chce studiować w Sercu Europy?

Czytaj więcej...

STAŻE W KONGRESIE USA

Ambasada USA i Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) zapraszają studentów/studentki do ubiegania się o staże w biurach Kongresu USA. Termin składania wniosków: 15 marca 2018

Czytaj więcej...

Lektoraty języków wschodnich po angielsku i rosyjsku

Szkoła Języków Wschodnich zaprasza studentów do uczestniczenia w lektoratach języków obcych z wykładowym językiem rosyjskim lub angielskim.

Czytaj więcej...

UMOWY PRAWNOAUTORSKIE I WOLNE LICENCJE W DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEJ

Dziś, we wtorek 23 stycznia o godz. 16:00, odbędzie się szkolenie "Umowy prawnoautorskie i wolne licencje w działalności naukowej". Celem spotkania jest wyjaśnienie wybranych zagadnień związanych z umowami autorskimi i z upowszechnianiem publikacji naukowych w sieci. Specjaliści z Laboratorium Cyfrowego Humanistyki UW, którzy poprowadzą spotkanie, opowiedzą ponadto, jak działają licencje Creative Commons (na ich wybór możemy się zdecydować przy deponowaniu prac w repozytorium uniwersyteckim - ma to znaczący wpływ na widoczność publikacji). Spotkanie odbędzie się głównym budynku Wydziału Polonistyki (s. 4).

WIĘCEJ...